Skip to content

Charakteryzacja karboksyterminalnego fragmentu peptydowego ludzkiej podjednostki beta choriogonadotropiny wydalana z moczem kobiety z choriochirurgią.

1 rok ago

281 words

Obserwowaliśmy fragmenty karboksyterminalne o niskiej masie cząsteczkowej ludzkiej podjednostki beta choriogonadotropiny (hCG) w moczu kilku kobiet z choriochirurgią, i scharakteryzowaliśmy jeden fragment szczegółowo. Jego pozorna masa cząsteczkowa za pomocą chromatografii żelowej na Sephadex G-100 wynosiła 14 200. Fragment nie był adsorbowany na konjawalinę A-Sepharose, co wskazuje, że brakowało mu połączonych z asparaginą grup węglowodanowych nietkniętego hCG beta. Był aktywny w testach radioimmunologicznych (RIA) przy użyciu antysurowic albo do peptydu hCG beta-karboksyterminalnego (CTP) albo do dezynilowanego hCG beta CTP (hCG beta jak-CTP), wskazując na obecność nie tylko hCG beta karboksyterminusa, ale także desialilowanego O- seryny związane łańcuchy boczne węglowodanów na fragmencie. Brakowało aktywności radioreceptora hormonu luteinizującego / choriogonadotropiny i immunoreaktywności konformacyjnej hCG beta (SBIA RIA). Na chromatografii żelowej Sephadex G-100 profile elucji tego fragmentu i hCG beta as-CTP (115-145) wytworzone przez trawienie trypsyną as-hCG były zasadniczo nierozróżnialne (pozorne masy cząsteczkowe odpowiednio 14200 i 14000). Charakterystyka immunologiczna fragmentu zarówno hCG beta CTP, jak i hCG beta as-CTP RIA była nie do odróżnienia od cech glikopeptydu hCG beta as-CTP (115-145). Karboksyterminalne fragmenty hCG beta były widoczne w próbkach moczu uzyskanych od 10 z 11 pacjentów z choriochirurgią, ale nie w tych uzyskanych od zdrowych osobników, którym podano dożylny wlew wysoko oczyszczonego hCG. Z sześciu kobiet ciężarnych tylko jedna osoba wydała karboksyterminalne fragmenty hCG beta, a następnie tylko w ilościach śladowych. Wnioskujemy, że fragmenty beta karboksyterminalne hCG, w tym jeden, który jest nieodróżnialny od tryptycznego glikopeptydu hCG beta as-CTP (115-145), mogą występować naturalnie w moczu pacjentów z choriocarcinoma.Images
[więcej w: guzowatość piszczeli, wbc podwyższone, olx nowa ruda ]

0 thoughts on “Charakteryzacja karboksyterminalnego fragmentu peptydowego ludzkiej podjednostki beta choriogonadotropiny wydalana z moczem kobiety z choriochirurgią.”